Odkup pohledávek

Společnost odkupuje celé balíky pohledávek po splatnosti z obchodní činnosti společností za fyzickými i právnickými osobami. Jsme připraveni jednorázově odkoupit pohledávky a v případě uzavření rámcové smlouvy odkupovat pohledávky v pravidelných intervalech bez omezení spodní či horní hranice nominální hodnoty pohledávek.

Stanovení ceny

Kupní cena je kalkulovaná z nominální hodnoty pohledávek na základě analýzy předmětných pohledávek a bonity dlužníků. K tomu, abychom mohli nabídnout odpovídající kupní cenu za nabízené pohledávky, potřebujeme o pohledávkách získat více informací (nejlépe v Excel souboru):

  • obecné informace o typu pohledávek
  • informace o smluvním zajištění pohledávek
  • dosavadní způsob vymáhání
  • detaily jednotlivých pohledávek (předložené v Excelu)
  • informace o dlužníkovi

Na analýzu pohledávek potřebujeme cca 10 pracovních dnů. Potom předložíme závaznou nabídku kupní ceny. V případě akceptace nabídnuté kupní ceny jsme připraveni uzavřít smlouvu o postoupení pohledávek, ve které se zavážeme k úhradě kupní ceny ihned po podpisu smlouvy o postoupení pohledávek.

BankovniKod.cz - váš průvodce světem financí, podnikání a investic. Denní zpravodajství z ekonomiky a finančních trhů. Sbírky zákonů, vzory formulářů, novinky se start upů, aktuální kurzy měn a akcií - to je BankovníKód.cz! Dále portál nabízí nezávislé recenze a srovnání půjček a úvěrů, hypoték, energií, tarifů, profily a medailonky firem a společností ze všech oblastí trhu! V neposlední řadě se detailně zaměřuje na problematiku EET (Elektronická evidence tržeb) - porovnává a recenzuje poskytovatele EET řešení a jejich nabízené služby a produkty.